Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Agenda

S Billem Gatesem za prací

Technologický obr Microsoft kupuje internetové tržiště práce LinkedIn

Nadella, CEO of Microsoft, gestures as he views an expo of innovations in technology before…
Naše budoucnost leží tamhle. (Šéf Microsoftu Satya Nadella) • Autor: REUTERS

Miliardové nákupy nejsou ve světě internetového byznysu žádnou výjimkou, ten poslední však vyvolal menší pozdvižení: počítačový gigant Microsoft koupil za 26,2 miliardy dolarů (přes 631 miliard korun) síť LinkedIn. Jedna z nejstarších pořád fungujících sociálních sítí se v anglicky mluvících zemích stala předním tržištěm práce. Profil s životopisem, který si může prohlédnout každý potenciální zaměstnavatel, na ní má 433 milionů uživatelů; aspoň jednou měsíčně ji navštíví čtvrtina z nich. Kariérní postup je v USA nebo Kanadě v oborech jako informatika či management bez účtu na LinkedInu, správně „propojeného“ s profily kolegů a doporučeními šéfů, prakticky nemožný. Na rozdíl od konkurence v oboru, od Facebooku a Twitteru po Snapchat, navíc síť neměla nikdy problém s výdělečností – zisky LinkedInu, který mimo jiné personalistům účtuje poplatek za kontaktování potenciálních zaměstnanců, se letos odhadují na celou miliardu dolarů.

Při bližším pohledu ale není prodej LinkedInu příliš překvapivý. Letos v únoru vydala stejnojmenná firma, které síť patří, výroční zprávu s poněkud skeptickou prognózou – příjmy z reklamy, a tedy i celkový růst, budou postupně klesat – a hodnota akcií LinkedInu se vzápětí propadla o 40 procent. To znamenalo problém nejen pro investory, ale také pro zaměstnance, kterým firma vyplácí velkou část platu právě ve vlastních akciích – mimo jiné proto, že se taková výplata tradičně nepočítá do výdajů a že tak firma může vykazovat vyšší účetní zisk. Strach z…

I_obalka_R25_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R25_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte