Vybrat ve světě žurnalistiky rekordní částku prostřednictvím crowdfundingu, rozjet slibovaný projekt a ještě na něm během tří let nasbírat skoro 50 tisíc předplatitelů – které on-line médium by o to dneska nestálo?

V Nizozemsku se to podařilo. Příběh o vzniku mediálního startupu De Correspondent byla radost poslouchat – přímo z úst zakladatelů tohoto webu Roba Wijnberga a Haralda Dunninka, kteří z Amsterdamu přijeli na naši letošní Internet Advertising Conference 2016.

Známé pravidlo říká, že médium je závislé především na tom, kdo ho platí. Proto je dobré, když jsou to čtenáři – pak se zvyšuje pravděpodobnost, že obsah tvoří s ohledem na ně, nikoli na inzerenty či pod jinými vlivy. De Correspondent v roce 2013 stoprocentně vsadil právě na to – jádrem jeho byznys modelu je vysoce kvalitní obsah bez reklam a příjmy z předplatného. Nabídli alternativu k všeobecné povrchní a nepodstatné pěně dní, která je k dispozici ve všech ostatních médiích, a vyšlo to stoprocentně.

Příčinou úspěchu přitom není jen poctivá novinařina, ale i precizní práce s technologiemi – od redakčního systému a koncepce webu samotného přes promyšlenou práci se čtenáři a jejich zpětnou vazbou až po chytré zacházení se sociálními sítěmi. Každý předplatitel například může jakýkoli text sdílet na webu, nabídnout jej svým přátelům. Ti pak v prohlížeči vidí lištu, v níž je napsáno: „Tento článek vám věnoval XY.“ Prý jde o nejefektivnější zdroj nových…

I_obalka_R19
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R19
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte