Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Komentáře

Trumpova vize

Projev byl jen dalším potvrzením úpadku americké politiky

Předseda senátní komise pro zahraniční vztahy, republikán Bob Corker, po „významném“ zahraničněpolitickém projevu Donalda Trumpa prohlásil, že na něj ohlášené vystoupení zapůsobilo především „šíří své vize“. Deník The Wall Street Journal napsal, že projev byl „seriózní“. Komentátor magazínu The National Interest Jacob Heilbrunn měl za to, že kandidát byl tentokrát „uměřenější“. Zjevně považujeme svým způsobem za zázrak, když Donald Trump zvládne strávit 40 minut před televizními kamerami, vyhne se vulgaritám a bigotním výrokům a přečte projev ze čtecího zařízení.

Vystoupení bylo ve skutečnosti propletencem banálních sloganů: „Proměníme Ameriku opět v silnou zemi.“ „Naším cílem je mír a prosperita.“

Je pravda, že neobsahovalo některé nejabsurdnější a nejméně uskutečnitelné návrhy – třeba výstavbu zdi na hranicích s Mexikem, zákaz zasílání peněz příbuzným do Mexika, zákaz vstupu do USA pro všechny muslimy nebo pětačtyřicetiprocentní obchodní přirážku na čínské zboží. Jistý krok kupředu to tedy vlastně byl.

Snůška protiřečení

Nejvýraznějším rysem projevu byly jeho stále se opakující vnitřní rozpory. „Na obnovu naší armády utratíme tolik, kolik bude potřeba,“ sliboval Trump (i když Washington již nyní vynakládá na obranu více než sedm následujících států dohromady). Téměř okamžitě ale kandidát hovořil o potřebě ušetřit každou penci, protože zemi drtí dluhy. Trump je proti humanitárně motivovaným zahraničním intervencím, naznačil ale, že bychom měli zasáhnout na…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obal_R18_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte