Je to tak příjemné. A už se za to nemusíme stydět. Za to, co bylo vždy nepřípustné. Za to, co šlo jenom doma nebo tam, kde nás nikdo neviděl. Za to měkké a teplé, co nás obejme a jemně přijme. Ano, za tepláky. Ani za legíny a funkční nátělníky. Dokonce i mluvit o tom už můžeme – a máme na to už i slovo. Athleisure je oblečení pro sport (athletic) nošené v čase, kdy nesportujeme, ale jen tak žijeme (leisure). Zrovna bylo zařazeno do slovníku Merriam-Webster. Což znamená, že je to slovo naší doby.

Editoři slovníku sledují nové jevy i po několik let – a než jim dají právo na vlastní slovo, řádně je prověří. A teď už zřejmě opravdu nemohli přehlížet, kdo všechno a kde chodí v teplákovce. Už pár sezon se celebrity po Hollywoodu procházejí v běžeckém, ačkoli běhat byly naposledy před třemi měsíci. Také nová generace modelek instagirls jako Cara Delevingne, Gigi Hadid nebo Kendall Jenner se sice převléká několikrát za den, ale poslední dobou jako by jen do dalších tepláků. Řada hereček a modelek se spojuje se sportovními firmami, Kate Hudson například s Fabletics, sportovní podprsenku své značky si vzala dokonce místo koktejlek na večírek – a módní policie jí ještě zasalutovala.

Za poslední měsíc se půl druhého milionu lidí podívalo na video o nové značce sportovního šatstva Ivy Park, kterou uvedla na trh zpěvačka Beyoncé. Spot je o sportu, síle vůle, o radosti z pohybu. Což ovšem není to nejdůležitější. Spíš to pohodlíčko, teploučko a měkoučko. Protože móda je taková, jaká…

I_obal_R18_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obal_R18_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1251

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte