Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Rozhovory Robert Pelikán

Babišovi věřím

S ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem o strkanicích kolem čínského prezidenta, Čapím hnízdě a době, která se snad už nevrátí

Robert Pelikán
Robert Pelikán • Autor: Matěj Stránský

Jaké to je, být členem vlády, za jejíhož vládnutí různé čínské bojůvky pobíhají po Praze a napadají lidi, kteří jen na protest proti politice čínského prezidenta drží tibetské vlajky?

Přiznám se, že zrovna v době, kdy tady byl čínský prezident, jsem se vzpamatovával po operaci, takže jsem neměl možnost to sledovat nějak podrobně. Takže doufám, že ty události neměly tu intenzitu, která by vyplývala z toho, jak formulujete otázku.

O doufání nejde, jednotlivé případy jsou zdokumentovány.

Jsou zdokumentované případy nějakých strkanic, ne toho, že čínské bojůvky mlátí lidi, to zní prostě děsivě. To, že si Čína návštěvy organizuje včetně vítačů, kteří se chovají podivně, je docela užitečné připomenutí, jak taky může vypadat chápání státu. Byla to taková reminiscence na věci, jež naštěstí už máme dávno za sebou, a já věřím, že je máme navždy za sebou. Je znakem zdraví naší společnosti, že ve chvíli, kdy sem přijede čínský prezident, tak jsou lidi, kteří cítí potřebu vyvěsit tibetskou vlajku a jít si někam stoupnout.

Právě o to jde. Ve Velké Británii, kde čínského prezidenta mohutně vítali čínští demonstranti a zároveň proti němu jako v Praze protestoval druhý tábor, je policie od sebe pokojně oddělila, nikomu nenadržovala a umožnila tak svobodné vyjádření názorů obou stran. Tady policie aktivně vystupovala proti lidem vyjadřujícím nesouhlas s čínským prezidentem. Proč to tak bylo?

No já si samozřejmě…

I_obal_R15_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obal_R15_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ondřej Kundra

zástupce šéfredaktora

kundrao
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1683
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte