65_JEDEN DEN_Josef Řezníček
Autor: Photo: Jsf Abb

Začal jako každý jiný všední den. 4.30 budík, čaj, koupelna, v pět hodin probudit syny, starší prvňák, mladší předškolák. Dohlédnout na obvyklé ranní rituály, naštěstí spolupracují. V půl šesté vycházíme z domu, někdy je vodí do školky a do školy babička, dnes musím sama, protože je venku náledí. V trolejbuse si povídáme a jako pokaždé se řeč stočí na „co by bylo, kdyby“. Kluky už delší čas zajímají letadla a lodě, hlavně vojenské, tentokrát je v centru konverzace křižník Bismarck. Proslulá válečná loď, prý o šest metrů širší (nebo delší) než Titanic.

Mladšího necháváme ve školce a na šestou spěcháme ke mně do práce. Jsem zaměstnaná v menším hotelu, od šesti do deseti ráno chystám snídaně a obsluhuji a potom, do dvou odpoledne, jsem pokojská. Vyhovuje nám to všem třem, protože máme celé odpoledne pro sebe.

V hotelu chystám staršímu snídani a svačinu a pak mám povoleno na 10 minut přerušit práci, abych ho mohla odvést do školy. Jdeme po nábřeží a povídáme si. Jonáš je tak zabraný do konverzace, že sotva zaznamená volavky a kačeny na hladině, protože kdyby měl model lodi Bismarck, tak to by bylo něco, pustil by ho hned po Dřevnici, a aby neuplaval, přivázal by ho na silnou nit. U školy se loučíme a já mu slibuju, že jestli to půjde, zkusíme odpoledne koupit slepovací model lodi Bismarck.

V práci je celkem klidno a zase musím přemýšlet o tom, jaká je to škoda, že můj partner a tatínek kluků před třemi lety nečekaně zemřel, a jak nám chybí. Po práci zase kolečko, školka…

I_obalka__R11
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka__R11
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte