Jsem kráva. Nespokojená kráva. Proč? Mluví se o mně beze mě. Všichni se přou, jestli je kráva lepší krmená zrním, nebo trávou. A ptali se mě? Argumentů mají plné čepce a přežvykují je tam a zpátky. Šéfkuchaři a hipsteři tvrdí: hovězí jedině grass fed, krmené trávou. Chutná ale jen těm, kdo vědí, že je to cool. Ostatním přijde nějaké houževnaté a dají přednost býčkovi pěkně vykrmenému geneticky modifikovanou sójou, protože jeho maso má více intramuskulárního tuku a steak je pak tučnější. A oni otírají mastnotu z tváří a říkají, nebo ti decentnější myslí, uf, to jsem si nacpal bachor. My krávy víme, o čem mluví.

U zvířat krmených trávou je mastnoty méně a blaho kolem žaludku (žaludků) je méně intenzivní. Za více peněz, protože hovězí krmené trávou je dražší, v Česku navíc špatně dostupné.

Do toho mluví experti na výživu – ovšem výhradně lidí. Že prý hovězí krmené trávou obsahuje víc omega 3 mastných kyselin a konjugovanou kyselinu linolovou, což je antioxidant jak bejk, volají emotivnější odborníci. Má i více beta karotenu, takže může vypadat žlutší, čehož se ovšem zákazníci poněkud obávají, a řezníci se zase obávají, že jim pak parádní steak zůstane ležet v krámě.

Ale to ještě není všechno. Taky se pořád poměřuje, která kráva je přátelštější k životnímu prostředí. Někdo říká: méně pěstování obilí a sóji, to je méně hnojiv, méně zničené půdy a taky méně dopravy. Jiný říká: kravičky se pasou na zelené trávě pod modrým nebem, svítí na ně zlaté sluníčko, krásné čekání na…

I_obalka__R10_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka__R10_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1231

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte