Respekt • Despekt

Respekt:

Ruce pryč od Bobošíkové

Pro Miloslavu Kalibovou, Jaroslavu Skleničkovou a Miladu Cábovou, které opouštějí lidickou organizaci Českého svazu bojovníků za svobodu. Důvodem je zvolení bývalé novinářky a političky Jany Bobošíkové do čela organizace. Poslední tři žijící dospělé svědkyně lidické tragédie se obávají, že by tuto funkci mohla využít ke zviditelnění a kariéře. „Přály bychom si, aby reprezentace svazu byla převzata mladou generací a těmi, kteří uchování památky na Lidice chápou jako službu a odkaz lidskosti,“ stojí v prohlášení.

Despekt:

Rizikový Jelen

Deníku Blesk za sérii textů o dvojici dívek, které strávily dva roky v pákistánském zajetí. V nich rozebíral jejich psychické problémy a informoval, že jedna z unesených v zajetí přestoupila na islám v rodině, u níž pravděpodobně přebývaly. Podrobně rozebíral, jak se jí coby muslimce s „divnými zvyky“ žije, a dokonce naznačil, že by mohla být bezpečnostním rizikem. K tomu si vzal na pomoc i experty a psychology, například Jiřího Jelena. Přestože ani jeden z nich to přímo nepotvrdil, zůstává z textů pachuť z narušování soukromí, spekulací a vyvolávání strachu.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte