60_SERVIS_monikinokino_stanislav_tryputen
Monikino Kino • Autor: Archiv

Festival

V České republice neexistuje druhý festival, který by dal svému návštěvníkovi tak dobrý přehled o aktuálním dění na tuzemské (a také slovenské) alternativní scéně, jako Beseda u Bigbítu. Mohou za to jak organizátorské schopnosti týmu, který je mimo jiné propojený i s hudební cenou Vinyla, tak příhodná poloha Tasova na rozhraní bývalého Československa. Na programu tu letos mají Monikino Kino, Vložte kočku, Div I Ded, Korben Dallas, Nod Nod či písničkářku Katarziu. Vedle nich ale zahrají také hosté z Německa (Von Spar), Polska (Wovoka) či Srbska (Repetitor).

Beseda u Bigbítu
Topolový hájek, Tasov, 31. 7.–1. 8.

Výstava

V rámci prezentování letošních pěti finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého tentokrát dojde na Vojtu Fröhlicha. Zapálený horolezec a propagátor důstojného školního stravování se představí od 12.30 v Klubu AVU. Což je logické, neboť je jeho provozovatelem a v kantýně bude nejen debatovat o vlastní práci, ale též vařit. „Většinu Fröhlichových akcí spojuje důraz na fyzickou přítomnost umělce, která je v jeho případě vedena až romantickou touhou uchopit umělecký projev absolutně, s nasazením všech sil. K běžnému životu, například provozování kantýny, se staví jako k uměleckému dílu a v umění tvoří na bázi každodenního, i když poněkud adrenalinového života. Pozvání na oběd tak návštěvníkům umožní nahlédnout do Fröhlichovy skutečně netradiční kuchyně,“ lákají pořadatelé.

555, AVU

I_obal_R31
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obal_R31
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte