Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Minulý týden

Minulý týden

15 tyden velikonoce

15 tyden maso
15 tyden maso • Autor: Ilustrace – Pavel Reisenauer

Po 31 letech skončily evropské mléčné kvóty. S vichřicí a záplavami sněhu se do Česka vrátila zima. O Velikonocích bylo chladněji než na Štědrý den. Po triumfálním rozloučení s přátelsky naladěnými zástupy lidí v Rozvadově opustil Česko konvoj americké armády, který se tudy tři dny za neustálých ovací vracel z obranného protiruského cvičení v Litvě zpět na základnu v bavorském Vilsecku. Člověk má díky tomu pocit, že ještě nemusí říkat svým dětem, aby se poohlížely po práci na západ od našich hranic,komentoval historik českých dějin Ivan Šedivý v rozhovoru pro Lidové noviny skutečnost, že kromě naprosté většiny (82 procent) české společnosti přivítali demonstrativní průjezd amerického konvoje i premiér Bohuslav Sobotka a důležití ministři jeho vlády. Média přinesla zprávu, že v Japonsku rozkvetly sakury. Na Literární akademii odvolali rektora. Statistika uchazečů o letošní přijetí na střední školu ukázala, že navzdory snaze zdejších politiků tlačit mládež (se samozřejmou výjimkou svých vlastních dětí) do učilišť se chce skoro každý český mládenec i dívka dostat na gymnázium, kterých je ale kvůli masivní státní podpoře zcela prázdných učňáků málo. Ve Slavonicích hráli svůj neurvalý punk norští Fork a Göttemia. Už se těším, až zase sednu na motorku …

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
6. - 12. duben, č. 15/2015
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivan Lamper

editor

Ivan Lamper
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1889
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte