Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Vzpomínky na Drobila

Dan Ťok vzal nevděčnou práci, tak by se neměl divit

Daniel Ťok
Daniel Ťok • Autor: Ilustrace - Pavel Reisenauer

Vrcholná politika je nevděčná disciplína. Obecného vděku se v ní člověk nedočká, naopak pořád je třeba vysvětlovat nějakou nepříjemnost – třeba  z minulosti. Pokud někdo dělá politiku od mládí, patrně bude na její drsnější rozměr připraven. Člověka, který naskočí do vlády najednou a zvenčí, může nemile překvapit.

Také ministr dopravy Dan Ťok má důvod si myslet, že svět je krutý. Coby šéf české pobočky firmy Skanska nejvíce z manažerů vystupoval proti korupci ve stavebnictví. Spoluzakládal Koalici pro transparentní podnikání, předsedal Platformě pro transparentní veřejné zakázky. Kritizoval populární losovačky a tzv. úzká výběrová řízení, kde se vybírá z omezeného počtu uchazečů o zakázku. Přijal etický kodex a demonstrativně ohlásil, že jeho firma nebude dávat úplatky, čímž si naštval šéfy jiných stavebních firem a společnosti Skanska kvůli horší úspěšnosti při získávání veřejných zakázek poklesl obrat i zisk. I proto po něm šéf ANO Babiš sáhl při výběru ministra dopravy. Ťokovy protikorupční aktivity se veřejnosti líbily. 

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
23. - 29. březen, č. 13/2015
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte