foto archiv
foto archiv • Autor: Archiv

Skauti pozor. Vždy připraven. Na všechno. Rikitan vám to říkal pořád, noste kápézetku. A jestli nemáte, kupte si. Krabičky poslední záchrany čili KPZ se teď prodávají v různých provedeních na opuštěný ostrov i mezi lidojedy. No dobrá, z toho jste už vyrostli. Existují ovšem i speciální kápézetky při kocovině, což se zrovna obstarožním skautům může hodit.

Jóhoho, tenkrát jste Rikitanovi přísahali lásku, pravdu a že nebudete v lese odhazovat papírky. Odříkávali jste skautský slib a kapsa od kalhot se vám hrdě nadouvala krabičkou od nivey. V ní byla tužka a sirky a motouz a další předměty, které by k žádné poslední záchraně nepomohly. Ale žádná záchrana nebyla potřeba, protože tehdy byl svět ještě bezpečný a krásný. I vy jste byli ještě krásní, i Rikitan. Od té doby ale už táborák vychladl - Rikitan zatím ne, na jeho místo ale nastoupili junáci s marketingovým potenciálem a lepší kápézetkou. Takový Michael „Medvěd“ Grylls, britský skautský vedoucí a hvězda reality show, prodává svůj survival kit, do nějž se vejde mimo jiné srolovaná pilka, srolovaný přístřešek a signální zrcátko, v němž se Medvěd během boje o přežití občas přičísne.


Na trhu jsou i další soupravy do divočiny. A další do apokalypsy. Takzvané BOB (bug out bag, evakuační taška) jsou KPZ pro případ SHTF …

27. ledna - 2. února, č. 5/2014
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

27. ledna - 2. února, č. 5/2014
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte