sipky
sipky • Autor: Respekt
RESPEKT
respekt • Autor: Respekt

Respekt

Dobré gesto vlády

Dlouho to vypadalo, že vládní koalice chce jednu z nejdůležitějších norem – služební zákon – prosadit sílou své většiny, aniž by přitom vyslyšela některé z dobrých postřehů opozice. Vzhledem k tomu, že i ona bude v dalších letech podle zákona spravovat stát, je dobře, že premiér Sobotka nabídl ústupky a začal s opozicí jednat. Doufejme, že mu to vydrží i nadále a zákon přepracuje.


despekt
despekt • Autor: Respekt

Despekt

Šmírování novinářů

Policisté z ÚOOZ odposlouchávali v roce 2011 několik měsíců telefony novináři Janku Kroupovi (tehdy MF DNES) a Jakubu Svobodovi (Právo). Důvodem byl únik výslechu svědka z vyšetřování kauzy nákupu obrněnců Pandur. Policie se tak snažila zjistit, odkud berou informace, a to navzdory tiskovému zákonu, který novinářům garantuje ochranu jejich zdrojů. Výjimkou jsou pouze případy, kdy by kryli aktéry hrdelních či stát ohrožujících zločinů, z čehož v tomto případě nebyli ani podezíráni ani vyšetřováni. 

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte