Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Agenda

Eurostřepy

Na serveru agentury Bloomberg píší, že ono slavné „udělám cokoli, abych eurozónu zachránil, a věřte mi, že to bude stačit“, které pronesl guvernér Evropské centrální banky Mario Draghi, slaví i po roce a půl úspěchy. I mnozí z těch, kdo v roce 2011 věštili rozpad eurozóny, dnes přiznávají, že se tak díky ECB nestalo. Irsko opustilo záchranný program a vydává své dluhopisy, následovalo Portugalsko, do eurozóny vstoupilo 1. ledna Lotyšsko a výnosy ze španělských desetiletých dluhopisů jsou nejnižší od roku 2009. Vyhráno však zatím není a rizika tu jistě jsou, například pokud ECB nezabrání deflaci v eurozóně, nez bude než přistoupit k tzv. kvantitativnímu měnovému uvolnění, to ale asi nikdy nepřipustí Německo. Portugalsko, které stále ještě zůstává součástí záchranného plánu, úspěšně prodalo dluhopisy za 4,4 miliardy eur. Poptávka třikrát převyšovala nabídku. Chuť nakupovat periferní evropské dluhopisy narůstá, a dokonce i španělská banka Bankia, již nedávno musela zachraňovat vláda, zdárně prodala dluhopisy za 1,35 miliardy eur. Dobrou zprávou je, že ratingová agentura S&P potvrdila Německu rating AAA se stabilním výhledem. Německá ekonomika je prý „moderní, vysoce diverzifikovaná a konkurenceschopná“, s „obezřetnou rozpočtovou politikou“.


Do zbytku eurozóny však agentura tak zamilovaná není, protože ratingy Francie, Nizozemska i…

13. - 19. ledna, č. 3/2014
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

13. - 19. ledna, č. 3/2014
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte