sipky
sipky • Autor: Respekt

RESPEKT

respekt.gif
respekt.gif

Hůlová a suterén

Profesní instituce si obvykle myslí, že mají vždycky pravdu, a jít s nimi do konfliktu přináší problémy. Spisovatelka Petra Hůlová to riskla a odkryla nám něco, co stojí za povšimnutí. Při veřejné diskusi upozornila na fakt, že se vedení Obce spisovatelů ČR netěší mezi literáty potřebné úctě, protože má „nízkou úroveň“. To se potvrdilo, obec totiž na svém webu kontrovala sdělením, že Hůlové dílo patří do „suterénu české literatury“.  


DESPEKT

despekt
despekt • Autor: Respekt

Mohl je uplatit

Po roce vyšetřování korupčních trafik tří exposlanců, jež vedlo k pádu vlády, teď olomoučtí žalobci vytáhli trumf. Tvrdí, že jeden z tzv. kmotrů Ivo Rittig „mohl poskytnout určitá finanční plnění rebelujícím poslancům“, což dokládají odposlechem z ledna 2013: „Říkaj, tak mu Ivo, dej tu dvojku, ať máme vládu…“ Podle žalobců to lze dát do souvislosti s 1,7 milionu zajištěných u exposlance Fusky, který údajně jejich původ „hodnověrně nevysvětlil“. Pokud ale zásadní důkazy i po roce vyšetřování stojí jen na domněnce, že „něco tak mohlo být“, nejde o moc přesvědčivý výkon.

 

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte