sipky.gif
sipky.gif

RESPEKT

respekt.gif
respekt.gif

Poslouchejte hudbu…

Hlídači autorských práv v hudbě ze sdružení OAZA jsou bdělí. Jejich pozornosti neunikl ani majitel obchodu s jízdními koly v Hradci Králové. Za to, že v jeho obchodě slyšeli hrát rádio, chtěli platit dva tisíce korun správcům autorských práv. Kolař se hájil, že kvůli hudbě do jeho krámu lidé nechodí, nepřináší mu proto žádný zisk a rádio poslouchala jeho zaměstnankyně kvůli zpestření práce.  OAZA nesouhlasila a případ se dostal až k Ústavnímu soudu. Tam vyhrál zdravý rozum. Poslouchat rádio mohou zaměstnanci obchodů s koly i bez poplatků.


DESPEKT

despekt
despekt • Autor: Respekt

…a nastavte senzory

Teorie říká, že příslušníci menšiny tlačené do kouta mají na podobné tlačení citlivé senzory. Praxe je komplikovanější. Personál pražského gay klubu terMAX nepustil dovnitř účastníky semináře romských gayů a leseb. Jedna skupina dovnitř prošla, druhá už ne s poukazem, že nejsou členy. Pokud tedy mají v klubu terMAX zmíněné senzory, pak ale evidentně mají i jiné, protiromské, které jsou silnější.

 

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte