vez
vez • Autor: Respekt

Do ulic se vkradl podzim. Pařížané se vrátili do lavic a kanceláří, za pulty, před bary, za volant, do labyrintu metra. Dny jsou kratší a večery se prodlužují, každodennost ve velkoměstě zase začíná unavovat. Jak si zpestřit čas, než úplně zapadáme listím? Co třeba netradiční noční setkání s uměním a s městem?

Festival Bílá noc (Nuit blanche) chce překvapit uměleckými představeními připravenými jen a právě pro tuto říjnovou noc. Už jste třeba někdy slyšeli o „Helikoptérovém kvartetu“? Tak tuhle velkolepou podívanou si Pařížané mohli dopřát. Jde o dílo výstředního skladatele Karlheinze Stockhausena Helikopter – Streichquartett, jež bylo uvedeno pouze pětkrát od svého vzniku v roce 1993. Po dobu dvaceti minut na pařížském nebi létaly čtyři vrtulníky, každý s jedním houslistou na palubě. Tento houslový kvartet, oslavující spojení umění a technologie, je nesmírně těžký na uvedení, i proto se stal takovým mýtem. Celý helikoptérový koncert trval dvě hodiny a pak byl promítán až do rána na velké obrazovce na nábřeží Seiny a byl ke zhlédnutí na webu.

titulka_ipad.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

titulka_ipad.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte