fassbrause
fassbrause • Autor: fassbrause

Čtěte, prosím, se mnou. Všímejte si všeho nápadného, dělejte si poznámky. V roce 1908 berlínský chemik Ludwig Scholvien zavolal svého syna, který měl na sobě krátké kalhoty. Krátké kalhoty měl proto, že bylo teplo, a povolal ho, protože mu chtěl něco ukázat. Už tušíte? Ano, byl to nealkoholický nápoj v barvě piva do horkých dní. A proč? Protože ho právě vynalezl, vyrobil ho z obilného pivovarského sladu a jablečné šťávy. Byla to vůbec první limonáda Fassbrause. Syn ji ochutnal a zatvářil se příznivě. Přibližně sto let se nic nedělo. Zapadá to do sebe jako dílky mozaiky, že ano?

V roce 2008 chemik prof. Dr. Ing. Frank-Jürgen Methner z Technické univerzity v Berlíně předstoupil před lidstvo s dalším vynálezem. A byla to? Uvažujete správně. Limonáda v barvě piva, vzniklá na základě dlouholetého úsilí jeho týmua za přispění dvou diplomantů. Vznikla podobně jako Fassbrause, zahříváním sladu na vysokou teplotu. Z obilných škrobů se uvolnil cukr a profesor s diplomanty a jeho tým se radostí chytli za ruce a pětkrát obtančili kolem várnice kolečko. „Na rozdíl od dalších nápojů se tento obejde bez přidaného cukru,“ vysvětlil profesor důvod své radosti médiím. Navrhoval také, aby se nápoj jmenoval podle jeho Technische Universität TUnáda. Nakonec se ujalo osvědčenější limonáda. Limonádu ze sladu začali vařit v mnoha pivovarech a stejně jako Fassbrause je i sladová limonáda už pár sezon nápojem berlínských hipsterů a také hipsterek v krátkých…

2. - 8. září 2013, č. 36/13
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2. - 8. září 2013, č. 36/13
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte