77sloup_R07_2011_n.jpg
77sloup_R07_2011_n.jpg

Jaký je rozdíl mezi tatrankou a cigaretou? Na oplatce není napsáno, že zabíjí. Zato je na ní napsáno, jaká obsahuje aditiva. Je jich dost, ale v tom se právě od cigaret neliší. Tam jsou také, jen se neví jaká. Ví to jen těch pár pánů v bílých pláštích v tabákových koncernech, kteří je tam přidávají a na rozdíl od pánů v bílých pláštích ve spojených pečivárnách to nemusejí nikomu říkat.

Přídatných látek je přitom v cigaretách údajně na šest set a fungují podobně jako v oplatkách. Pro vlhkost, pro chuť, proto aby vydávaly pěkný proužek dýmu, což je zrovna jedna, která se do sušenek nedává. A pak jsou tam taky takové, které by měly zvyšovat jejich návykovost. Tak se to aspoň tvrdí. Že to jsou přísady, které upraví uvolňování nikotinu, další, které jsou sladké, takže maskují, že kouření je vlastně nechutné, a další, které způsobí, že neškrábou v krku. Výsledkem je, že více lidí víc kouří, což páni v bílých pláštích vidí každopádně rádi.

Nikdo neví, jak je to opravdu. Nicméně přineslo to novou módu. Cigarety etické, organické a bez aditiv, které se teď rozhodně nosí. Takže típáme startku a zapalujeme smrtku.

Cigarety Smrt (Death) byly první, které proklamovaly, že jsou bez aditiv. Ani na cigaretě samotné nebyl žádný potisk, aby kuřák nevdechoval barvu, jen drobný vodotisk, dva zkřížené hnátky a lebečka mu připomínaly, jak skončí. Jejich krátký obchodní úspěch skončil rychlou smrtí, ale přišly další.

[image id…

2011_obalka_R07
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R07
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1278

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte