35Avarianta_R05_2011_n.jpg
35Avarianta_R05_2011_n.jpg

Za dveřmi je slyšet dusot dětských nohou a křik. Tělocvična je plná kluků, kteří se honí za míčem. Dopoledne ji využívají děti z místní základky, ale obsazená je až do pozdního večera. Kromě dospělých, kteří si ji občas pronajmou na volejbal, kolonky pravidelně obsazuje místní značka TJ Meteor. Akreditovaní cvičitelé tady zadarmo vedou cvičení pro školní děti, děti s rodiči a ženy. Na čtyřicetitisícovém šedivém sídlišti postaveném za socialismu na okraji Hradce Králové přijde rodičům vhod, že nemusí svoje děti vozit do centra nebo na druhý konec města. Za tři stovky na půl roku tady svým ratolestem mohou zajistit pravidelný pohyb pod zkušeným dohledem. Vedení hradecké jednoty teď ale trápí otázka, jak dlouho tohle všechno ještě vydrží. Financování českého sportu se po zemětřesení v Sazce zhroutilo a všechny – od vrcholových reprezentantů po dobrovolné cvičitele školních dětí – sužují obavy. Z čeho budou financovat svoji činnost? Jde přitom o hodně. Právě teď se rozhoduje o tom, jestli sport bude v Česku i nadále masová záležitost, nebo jestli se z něj stane luxusní hobby pro vzdělané a dobře zajištěné elity.

 

35Avarianta_R05_2011_s.jpg
35Avarianta_R05_2011_s.jpg
Dobrý model

Úspěšní reprezentanti nebo špičkové hokejové či fotbalové kluby současnou krizi přežijí snadno, protože mají peníze od sponzorů a prémie za mezinárodní úspěchy. Nejohroženějším druhem mezi českými sportovci jsou dnes amatéři…

2011_obalka_R05
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R05
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte