Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Tah Kindlem


Steve Jobs, bývalý šéf firmy Apple,  používá pro sedmipalcové tablety posměšný výraz „tweener“ – ten, co nezapadá do žádné kategorie, tedy ani telefon, ani tablet. Název tweener, který společnost Amazon představila minulý týden, si ovšem Jobs určitě zapamatuje. Kindle Fire totiž dominantní pozici Jobsova iPadu na trhu s tablety pěkně zatopí. Především tím ale zásadně pomůže změnit to, jak čteme knihy, časopisy, koukáme na filmy a vůbec konzumujeme zábavu.

Z úst Stevea Jobse jsou přitom poznámky o zařízení, které nikam nezapadá, velkou ironií. Právě Apple pod jeho vedením vytvořil mezi chytrým telefonem a laptopem novou kategorii a vysvětlil celému světu, že zaplatit za tablet 500 dolarů je to pravé ořechové. Dominanci iPadu na trhu s tablety zatím nedokázal narušit žádný výrobce, ostatní tablety jsou horší než iPad 2 a stojí stejně nebo víc. Ani Kindle Fire není co do výkonu lepší zařízení než desetipalcový iPad 2, to však není podstatné. Zákazníci se při nákupu tabletů nerozhodují podle výkonu, ale podle ceny a obsahu, který jim dotyková placka zprostředkuje. Po roce a půl masového používání tabletů jejich majitelé poznali, že nejde o plnohodnotnou náhradu laptopu, ale o velmi komfortní zařízení na čtení, brouzdání internetem nebo sledování videí. Naprosté většině lidí, kteří měli šanci si tablet vyzkoušet, se…

2011_obalka_R40
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R40
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte