Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Hušákovo sbohem

Stát konečně zastavil svou velkorysost vůči Sazce

V současném zápase o budoucnost společnosti Sazka stojí sázky proklatě vysoko. Vyjádřeno penězi, jde zhruba o dvě miliardy korun, které by stát místo vyhození z okna mohl ušetřit a dát třeba na zvýšení platu lékařům. Dalších zhruba deset miliard korun by ještě státní kasa mohla ročně získat cash do svého rozpočtu. Tu první částku musí vláda poslat na podporu sportu místo krachující Sazky. A těch deset miliard ročně by státní kase mohlo přitéct z odvodů za hazard, kdyby tu politici léta nezobali Sazce z ruky a nešili jí na míru zákony, podle kterých Sazka a další provozovatelé hazardu neplatí prakticky žádné daně.

Otázky jsou v podstatě dvě. Co stojí za dlouholetou velkorysostí státu vůči Sazce? A zadruhé: Co udělat, aby daňoví poplatníci do budoucna neplatili škody způsobené nekalým hospodařením manažerů Sazky z vlastní kapsy? Dobrou zprávou je, že politici začali minulý týden hledat odpovědi – zatím hlavně na tu druhou otázku.

Poctivě zaplacený domov

Sazka je z formálního hlediska čistě soukromá akciovka a její současné finanční problémy by nás vlastně nemusely zajímat. Jenže jejímu šéfovi Aleši Hušákovi se už dlouhá léta daří vyvolávat dojem, že tohle hazardní impérium je něco jako veřejnoprávní instituce, k níž má stát povinnosti – a politici se tak k Sazce opravdu chovají. Do jisté míry je to pochopitelné. Akcionáři Sazky je devět…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.