Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Glosa

Co by řekla Moja?

Minulý týden to byla jedna z těch zpráv, které se dostanou do zpravodajství všech médií. Jedna z nejznámějších obyvatelek Prahy – gorila jménem Moja – opustí po sedmi letech početnou skupinu svých českých obdivovatelů a zamíří žít si svůj dospělý život do španělského zooparku Cabárceno. Pražský primátor už slíbil, že z kasy města zaplatí tři sta tisíc korun na Mojin transport a ředitel pražské zoo v televizi všechny obdivovatele oblíbené gorily utěšoval, že nový Mojin partner „je mimořádně geneticky cenný“, a Moja má tedy „šanci zplodit potomstvo s velmi dobrou perspektivou“.  Jediné, co v tomhle okázalém loučení chybí, je výpověď samotné gorily. Co by asi řekla?

Taky by prožívala jako „šanci“, že vůdce její nové smečky byl kdysi chycen v přírodě, a je proto „geneticky mimořádně cenný“? Kdo ví, nám je ale jasné, že tohle spíš vypadá na „šanci“ provozovatelů zoologických zahrad, jak udržet gorilí populaci v zajetí co nejdéle mentálně zdravou, aby se na ni mohlo chodit koukat co nejvíc lidí. Šance pro Moju, pokud tady nějaká je, spočívá spíš v tom, že ve Španělsku bude mít podstatně více prostoru, než kolik měla v Praze, a bude se tak moci lépe schovat před voyeury. 

Moja byla první gorilou odchovanou v pražské zoo, která si z ní…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.