Mezi objednávkou další dvojky bílého, zapálením cigarety a pohledem na hodinky, které ukazují druhou hodinu ranní, se kdosi u kavárenského stolku jen mimochodem zmiňuje, že o den později bude problém dostat se do práce. Důvodem je plánovaná stávka odborů proti vládním reformám. Je polovina června, jsme v Mlýnské kavárně na pražské Kampě a všichni u barového stolku začínají navzdory pozdní hodině o požadavcích odborů živě diskutovat. Ještě v noci se žhaví sociální sítě a za čtyřiadvacet hodin odmítají na jedné z konečných stanic pražského metra vystoupit z poslední noční soupravy asi tři stovky mladých lidí a vzkazují odborářům, že se místo ranní stávky mají pořádně starat o pracovní podmínky svých kolegů.

Za touto a dalšími akcemi (podpora amerického radaru, kulturní festivaly v centru města nebo apel na mladé lidi, aby šli k volbám) stojí fenomén pražského kavárenského života Martin Kotas (37). Lehkost, s níž se tento kavárník, hudebník a občanský aktivista pouští do veřejné sféry, vůbec neodpovídá tomu, jak mohutný dopad jeho akce nakonec mívají. Závidět by mu mohla kdejaká profesionální PR agentura – s minimálním rozpočtem se v Mlýnské kavárně rodí akce, které oslovují desetitisíce lidí. Jejich autor totiž dodává krkolomnému termínu občanská angažovanost energii přitahující…

2011_obalka_R30
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R30
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte