Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Dobrý nápad ODS

Po sociálních demokratech i ODS přišla s plánem, jak zastavit velkolepé utrácení v podobě stovekmilionů vyhozených v předvolebních kampaních. Kdyby k tomu skutečně došlo, Česko by po delší době zažilo menší politickou revoluci. Vydělat na ní by přitom tentokrát mohli všichni.

Stačí se podívat na poslední volby. Při nich to vypadalo, že politici si zvykli na návykovou drogu, jejíž dávky musí stále zvyšovat. Dvě největší strany za nákup tisíců předvolebních billboardů a svoji další prezentaci oficiálně utratily čtyři sta milionů korun, v kuloárech se ale mluvilo až o dvojnásobku, protože počty polepených billboardů a peníze na ně vynaložené v praxi nikdo nekontroluje (jde to totiž jen velmi obtížně).

Podle všeho ale teď dochází k zajímavému zlomu. Náklady na předvolební kampaně tu v posledních volbách dosáhly už tak astronomických částek, že na jejich splacení politici jen horko těžko shánějí peníze, a tak byli přinuceni tenhle problém konečně nějak řešit. Začala s tím ČSSD, když navrhla omezení počtu billboardů a stanovení stropu na předvolební výdaje. Podle sociálních demokratů by tahle částka neměla přesáhnout osmdesát milionů za každou partaj. A pozadu nezůstala ani ODS. Ta minulý týden přišla s tím, že by měly být úplně zakázané takzvané anonymní kampaně (nejsou podepsané…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.