28A_CTK_R10_2011_n.jpg
28A_CTK_R10_2011_n.jpg • Autor: ČTK

Sen nového policejního prezidenta Petra Lessyho přeměnit Česko v nejbezpečnější zemi světa se zdá být blízko naplnění. Z České republiky totiž ve své vážné podobě zmizel organizovaný zločin. Podle statistik a oficiálních policejních zpráv nenarazili speciální detektivové v posledních dvou letech na žádný případ zločinecké sítě snažící se o vliv na politiky a představitele státních institucí. Pro stát, jehož elitní policisté ještě nedávno varovali parlament před „srůstáním gangsterů a státní správy“, je to dobrá zpráva. Ale kam se ti dědicové kmotra Mrázka vlastně propadli?

 

28A_CTK_R10_2011_s.jpg
28A_CTK_R10_2011_s.jpg • Autor: ČTK
Co místo vražd

Toto jsou fakta. Podle loňské zprávy Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu měla jedna z nejzásadnějších akcí této jednotky v roce 2010 krycí jméno Bomba: elitní detektivové během ní vypátrali a dopadli čtyři osoby kšeftující s nelegálními pistolemi, samopaly a výbušninami. Dále se lidem z ÚOOZ podařilo chytit trojici mužů, kteří okrádali střadatele pomocí padělaných kreditek, jinou trojici rozšiřující neofašistické brožury, třináctičlenný gang pašeráků nekolkovaných cigaret a skupinku zajišťující dokumenty nelegálním migrantům. A tak to jde dál. V oficiálních dokumentech nenajdeme ani jednu zprávu o úspěšném dopadení mafiána či gangstera, který by byl jakkoli spojen s lidmi ze státní správy, korupcí, politiky nebo praním špinavých peněz ze státních…

2011_obalka_R10
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R10
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte