22A_cudlin_R01_2011_n.jpg
22A_cudlin_R01_2011_n.jpg

Začíná rok, kterému česká vláda předepsala sérii rozpočtových škrtů. Stále není jasné, zda je ekonomická krize definitivně za námi. Co od následujících dvanácti měsíců čekáte?

Sedláček: Tohle bude velice dramatický rok, v lecčem přelomový. Obecně platí, že část ekonomiky se přesunula na bedra států, a další „výbuch“ čekáme právě odtud. Není jasné, jestli se ta evropská vlna bankrotujících zemí zastavila, nebo bude pokračovat.

Bureš: Ústřední téma v Evropě budou země na periferii eurozóny, které budou těžko zachraňovat své rozpočty. Ta otázka se musí řešit hned.

Sobíšek: Celkově však doufám, že to bude rok vyústění krize. Čili v začátku roku se o něm bude mluvit jako o roce krizovém, na konci roku už krizi zmíníme jen v minulém čase.

Horská: Bude to rok, kdy nás čekají opravdu velké změny na trhu, v bankovním sektoru, bude to mít celkový dopad na ekonomiky. Letošní rok byl oproti tomu, co čekáme, klid a pohoda, hladká voda.

 

Desetiprocentní škrty ve státních platech, snížení podpory stavebního spoření, nemocenské, porodného, nižší podpora v nezaměstnanosti. To je namátkou jen několik českých novinek, které na uplynulý vývoj reagují. Může tato úsporná politika ovlivnit situaci, v níž sice mluvíme například o ekonomickém růstu 1,2 nebo 1,3 procenta HDP, ale zároveň máme sedmi- až…

2011_obalka_R01
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R01
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte