75CvariantaB_R01_2011_n.jpg
75CvariantaB_R01_2011_n.jpg

75A_R01_2011_s.jpg
75A_R01_2011_s.jpg
Loni v dubnu stál ředitel Microsoftu Steve Ballmer v záři reflektorů na pódiu v San Francisku a v ruce držel cosi, co tvarem i velikostí připomínalo želvu. Byl to ovšem mobilní telefon Kin, který jeho firma právě s velkou slávou uváděla na americký trh. Je jako iPhone, jen ještě víc sexy, zaznělo při prezentaci přístroje, zaměřeného na mladou generaci, která chce být stále připojena k sociálním sítím. Už za tři měsíce se ukázalo, že mladou generaci, ani nikoho jiného, Ballmerova želva vůbec nezajímá. Firma ji přestala nabízet a akcionáři sebrali temperamentnímu manažerovi prémie.

Svět spotřební elektroniky a digitálních technologií je podobně tristních příběhů plný. Vzpomenete si třeba ještě na internetový svět Second Life, který byl v kurzu před dvěma třemi lety? Nebo na Google Wave, komunikační systém, o němž se ještě loni v novinách psalo, že ho budeme brzy používat místo e-mailu? První omezuje provoz, protože jeho virtuální ekonomika neutáhne provoz skutečných serverů. Druhý dala nejziskovější internetová firma k ledu loni v srpnu, poté co se ukázalo, že sice svými možnostmi a technologickou vyspělostí vzrušuje programátory, ale pro běžné smrtelníky je zcela nepochopitelný.

75C_R01_2011_s.jpg
75C_R01_2011_s.jpg
Jsou ovšem i technologie, kterým se loni podařilo prorazit. Kdo před rokem vytáhl v tramvaji z kapsy tablet nebo čtečku elektronických knih, byl za výstředníka. Dnes jsou lidé…

2011_obalka_R01
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2011_obalka_R01
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte