anketa.jpg
anketa.jpg

06_A_n.jpg
06_A_n.jpg
JIŘINA ŠIKLOVÁ
socioložka

Na začátku roku si vždy napíšu do diáře plno úkolů, které chci udělat, napsat, dokončit. Nikdy mně to nevyjde. Těším se, že ten nadcházející rok bude „delší“ a dokážu to. Podaří-li se to, pak budu spokojena, a to je více než tzv. štěstí. Budu-li já spokojena, tak i atmosféra kolem bude příjemnější. Těším se, že tento rok nebude již supervolební, a tak politici konečně začnou opravdu pracovat a nebudou jen předvádět wrestling, tedy vzájemné fackování jako panáci na pouti. Těším se, že Respekt najde tolik nových předplatitelů, že bude moci omezit reklamy a místo nich tam budou další zajímavé rozbory situace zde i v zahraničí. Moderní společnost je složitá, proto potřebujeme mít nějakého průvodce.

 

06_B_n.jpg
06_B_n.jpg
JAN TRACHTA
lékař

Na to, že čeští politici nazvou korupční jednání pravým jménem stejně jako pan Michálek. Na to, že Václav Klaus zmoudří a odejde na tenis nebo do důchodu, abych se za něho nemusel stydět, kdykoli vyjedu za hranice své země. Na to, že zůstanu nejen Čechem, ale i Evropanem. Na to, že budu moci dělat svoji práci jak v nemocnici v Motole, tak s Lékaři bez hranic kdekoli po světě, protože mě obojí těší a naplňuje hlubokou spokojeností. Na to, že se mé sestře narodí potomek a celá rodina se pěkně opije. Jinými slovy na to, že budu nadále žít ve svobodné a bohaté části světa. Bude to možná dřina, ale přece jenom – zázrak i v roce 2011.

 

06_C_n.jpg
06_C_n.jpg
JAN JEHLÍK
architekt a vedoucí Ústavu urbanismu na Fakultě architektury ČVUT

S nadějí vyhlížím k nové budově fakulty architektury. Je vnitřně i vnějšně silná a nabízí důstojné prostředí pro výuku. Stěhujeme se v únoru. S rozechvěním vyhlížím vrcholení práce našeho ústavu na novém standardu nauky a výuky. Paradoxně téma „životního prostředí“ obsadily „zelené“ ideologie. Životním prostředím člověka jsou ale především sídla. A jejich kvalita je nejhorší v dohlédnutelných dějinách. Musíme se je znovu učit stavět. S dětskou zvědavostí vyhlížím pády jistot inženýrů našich životů. Všechnu tu víru ve spekulativní rozum, formální systémy a sobectví jako pohon vývoje. Převratné věci se dějí převratnou rychlostí. Zatím jen mimo jednotlivce, mimo vlastní já. Buďme v očekávání.

 

06_D_n.jpg
06_D_n.jpg
THU THUY TRUONG
studentka, Gymnázium Jana Nerudy v Praze

Těším se, až na Petříně rozkvetou sakury. Bude teplo a sucho a možná, že se už ve škole konečně nebudeme muset přezouvat. Těším se na svoji poslední konferenci Pražského studentského summitu očima delegáta. Také se těším na to, až se snad už koncem takového dubna dozvím, že budu skutečně maturovat státně a že si tak nebudu muset připravit těch dalších 25 otázek ze sedmého předmětu školní maturity. Těším se, až budu mít po všech přijímačkách, procestuji svět a vrhnu se na všechny ty projekty, co se mi v hlavě rodí. A nejvíc se těším na opravdové zahájení akademického roku na Univerzitě Karlově.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte