Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Glosa

Zakletý rozhlas

Už už se zdálo, že se poměry v Českém rozhlasu po loňském odvolání jeho šéfa Václava Kasíka uklidní. Rozhlasová rada si totiž za jeho nástupce vybrala Richarda Medka, člověka, se kterým neměla mít – i podle vlastních slov – na rozdíl od jeho předchůdce žádné spory o řízení a směřování veřejnoprávního média. Jenže po pár měsících to vypadá, že se špatný příběh znovu opakuje: Medek rezignoval krátce potom, co mu radní neschválili změny, které v rozhlase chystal.

Tak zle snad ale nebude. Když teď Medek i rozhlas dokola opakují, že důvodem jeho rezignace jsou zdravotní důvody, není důvod jim nevěřit. Medek se totiž už krátce po svém loňském nástupu zhroutil a podle všeho čtvrt roku v rozhlase prakticky nepracoval. To se zkrátka občas stává a důvod jeho fyzické či psychické indispozice není třeba hned hledat jen v jeho případných sporech s radními, proslulými vášnivými hádkami s Kasíkem, například tou o rádio pro mladé Wave.

S Medkem si totiž radní při volbě naopak viditelně notovali a jeho předložený plán na změny se jim líbil. Nový šéf narazil až ve chvíli, kdy na stůl přinesl plán propouštět zaměstnance a posílit pravomoc ředitele zpravodajství. Radní mu to zamítli, ale že by kvůli prvnímu střetu hned házel flintu do žita, to nezní pravděpodobně: měl dost času je přesvědčit, že jeho vize má svůj smysl, navíc jejich zamítnutí mu nijak nezablokovalo další práci. V tom byl právě…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.