Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura

Peklo pod hvězdami

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Podivné sny baltimorského dua Beach House

Zkraje letošního roku začali kolem americké skupiny Beach House všichni poskakovat jako kolem velkých hvězd alternativní scény. Může za to jejich třetí album Teen Dream, ale hned je třeba dodat, že předchozí dvě alba nebyla o nic horší. Deset jednoduchých písniček s kytarou, bubny a hlasem, který působí jako hypnóza. Svůj zvuk nikomu neukradli, dalo by se o něm mluvit jako o „dreampopovém folku“: tradiční vybrnkávání kytarou balí do lehce syntetického těsta a elektronika s citem kreslí jemné melodické siluety. Hlavní vlastností téhle muziky je lehkost.

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Hrají jen ve dvou: Beach House jsou

Alex Scally

Victoria Legrandová

, rodilý Američan a rodilá Francouzka. Kapely tohoto modelu nabízejí zvuk, ve kterém je dost volného prostoru, jsou to minimalisti. Už šest let vzrušují fanoušky svým androgynním image – a nejde jen o fotky: Victoriin hlas na albech zní jako hlas jemnějšího chlapce a nemůže přitom za to žádná hra s krabičkami ve studiu, je to její přirozený projev. Do snové muziky, kterou píše kytarista a klávesista Alex, přihazuje Victoria drsný element. Výsledek je jemný, ale jako by měl na sobě hodně naježených ostnů. Každý si může vybrat, jestli mu Beach House připadají více jako kluk, nebo jako holka. A tato nejistota dává poslechu nového alba mimořádně…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.