48A_R07_2010_n.jpg
48A_R07_2010_n.jpg • Autor: Respekt

Co přivezli milovníci nových médií na Transmediale 2010

48A_R07_2010_s.jpg
48A_R07_2010_s.jpg • Autor: Respekt
Překročit práh právě skončeného berlínského festivalu Transmediale nemusí být úplně jednoduché. Je to elitářský terén, v němž všichni vzývají slovo „koncept“. Kromě zájmu o elektronickou kulturu se tady předpokládá, že jména jako Vilém Flusser, Paul Virilio nebo Jean Baudrillard znějí zájemcům stejně domácky jako bramboračka. Pro všechny, kdo trpí frustrací nad tím, že se s kamarády v baru špatně filozofuje nad dopadem technologií, je to ale ideální místo pro debaty s úplně každým. Ať už se jedná o přednášejícího vědce nebo vlasatého podivína, který sedí na přednášce vedle vás.

V kruhu
Berlínský festival Transmediale se prezentuje jako jedna z největších událostí na pomezí umění, vědy a technologie. Faktem je, že spolu s kanadským Mutekem a rakouskou Ars Electronikou tvoří svatou trojici „novomediálního“ umění. Každoročně se snaží reflektovat aktuální témata, takže není divu, že i na Transmediale se projevil dopad světové ekonomické krize. Potíže systému globálního financování představují pro kritiky médií první digitální bouři a zároveň fungují jako důkaz, že cesta technologického pokroku už nemůže být řízena autopilotem. Za letošním podtitulem FUTURITY NOW! se skrývá přesvědčení, že nás doběhla naše vlastní budoucnost. Ovšem takový pocit máte na…

2010_obalka_R07
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R07
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte