Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Kultura

Zahraj to digi

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Co přivezli milovníci nových médií na Transmediale 2010

  • Autor: Respekt
• Autor: Respekt

Překročit práh právě skončeného berlínského festivalu Transmediale nemusí být úplně jednoduché. Je to elitářský terén, v němž všichni vzývají slovo „koncept“. Kromě zájmu o elektronickou kulturu se tady předpokládá, že jména jako Vilém Flusser, Paul Virilio nebo Jean Baudrillard znějí zájemcům stejně domácky jako bramboračka. Pro všechny, kdo trpí frustrací nad tím, že se s kamarády v baru špatně filozofuje nad dopadem technologií, je to ale ideální místo pro debaty s úplně každým. Ať už se jedná o přednášejícího vědce nebo vlasatého podivína, který sedí na přednášce vedle vás.

V kruhu
Berlínský festival Transmediale se prezentuje jako jedna z největších událostí na pomezí umění, vědy a technologie. Faktem je, že spolu s kanadským Mutekem a rakouskou Ars Electronikou tvoří svatou trojici „novomediálního“ umění. Každoročně se snaží reflektovat aktuální témata, takže není divu, že i na Transmediale se projevil dopad světové ekonomické krize. Potíže systému globálního financování představují pro kritiky médií první digitální bouři a zároveň fungují jako důkaz, že cesta technologického pokroku už nemůže být řízena autopilotem. Za letošním podtitulem FUTURITY NOW! se skrývá přesvědčení, že nás doběhla naše vlastní budoucnost. Ovšem takový pocit máte na…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.