06_R05_despekt-Stransky-019_n.jpg
06_R05_despekt-Stransky-019_n.jpg • Autor: Respekt

06_R05_respekt_s.jpg
06_R05_respekt_s.jpg • Autor: Respekt
RESPEKT

Úder justiční mafii

Kdo měl pocit, že justiční mafie vyhrála v Česku na plné čáře, musí si po minulém týdnu trochu poopravit názor. Ostravský krajský soud pravomocně rozhodl, že nejvyšší žalobkyně Renata Vesecká a její podřízení protiprávně šikanovali státního zástupce Iva Ištvana, když ho za jeho kritiku manipulace justice – právě justiční mafií – přesunuli sto kilometrů mimo jeho bydliště. Ištván i odvolací soud tak opět ukázali, že se v Česku lze domoci práva proti zdejším mocným, a upevnili tak rezistenci systému proti neoprávněným zásahům.

 

 

 

06_R05_despekt-Stransky-019_s.jpg
06_R05_despekt-Stransky-019_s.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT

Nevkusný Kováčik

Obstrukce je běžným nástrojem parlamentní demokracie, jenže to by její používání nemohl komentovat politik strany, která se v přítomnosti slova „demokracie“ necítí úplně pohodlně. Šéf komunistických poslanců Pavel Kováčik nazval Petra Nečase z ODS za jeho dlouhou řeč před poslanci „Fidelem“. Vedle toho, že to není vtipné, to navíc není přesné – pokud by totiž Nečas skutečně byl jako kubánský diktátor, nejenže by Kováčik nemohl nic takového veřejně říkat, ale pravděpodobněji by seděl za mřížemi nebo ležel na krchově. A platí to pro každého, kdo podlehne nutkání přirovnávat demokraticky zvolené politiky k diktátorům.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte