Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Znáte mě z TV

Soutěže talentů pomohly skomírající televizi opět najít cestu k masám

54A_R48_2010_n.jpg
54A_R48_2010_n.jpg

Olga Kmentová tu křivdu naplno prožívá i po čtyřiceti dnech. Její jedenáctiletý syn Adam vypadl začátkem října ze semifinálového duelu v populárním televizním pořadu Talentmania a matku sžírá pocit nespravedlnosti. Malý školák z Máslovic u Prahy podlehl v duelu dvou dětských imitátorů Michaela Jacksona. V hlasování diváků nestačil na sedmiletého Davida Dostála. Pokud by se hodnotila kvalita výkonu, musel by nesměle se usmívající žák páté třídy vyhrát. Jeho mladší konkurent na pódiu předvedl spíše klopýtavou chůzi než tanec. Jenže slabší výkon měl přidanou hodnotu, podpořenou dojemným medailonkem: malý David se teprve nedávno postavil na nohy po operaci dětské obrny. Přesně tohle je modelový příběh, který má v „talentových soutěžích“, jež v posledních pár letech obrátily naruby globální televizní scénu, největší úspěch. Show typu Superstar, X Factor a především Got Talent dnes ovládají obrazovky celého světa. Právě poslední jmenovaná se během tří let stačila v licencích rozšířit do 33 zemí (příští rok by to mělo být již 48) a stala se nejrychleji rostoucí franšízou na planetě.

54A_R48_2010_s.jpg
54A_R48_2010_s.jpg
Talentové show, v nichž porota předvybírá z davů nejrůznějších šílenců dychtících po slávě skupinku lidí se skutečnými schopnostmi (a následně o vítězi rozhodne SMS hlasování diváků), se postupně staly zásadními nositeli všelidové zábavy a především dokonalým strojem na peníze, který trhá žebříčky sledovanosti…

2010_obalka_R48
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R48
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte