Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Diagnóza

Život a doba soudce Z. T.

Jindřich Šídlo • Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer
Jindřich Šídlo • Autor: ilustrace: Pavel Reisenauer

Přišel jsem do tohodle města a hned jsem věděl, že mě potřebuje. Chlapa jako jsem já, vostře řezanýho, tvrdýho a neústupnýho, co si to prostě vezme na triko. Byl jsem zvyklej bojovat tvrdě, málokdo v kraji uměl zatočit s lombardní sazbou jako já – jen jsem se vobjevil, dělala, co mi na mejch upřímnejch modrejch vočích viděla. A ta pověst se šířila, lidi mi věřili, i když mě nikdy neviděli.

Když jdete do takovýho pekla, musíte se prostě spolehnout na ty kolem sebe. Naštěstí jsem jich pár měl, chytrej Mirek, kterýho šerifové naháněli, jak mohli, a vždycky se jim nakonec vysmál, starej Charlie, poctivej chlap, kterýho tady milujou všechny holky ve všech barech, bez nich bych to jen těžko zvládnul, stáli za mnou a řikali všem, že jim přinesu právo a pořádek a že už se nebudou muset bát vo svůj dobytek.

Jo, tý drsný partě, co stála proti nám, jsme byli k smíchu. Přijeli vždycky do města, špičatý boty, rychlý koně a vzali si, co chtěli. Lidi už si neuměli představit, že by to bylo jinak, celý to taky trvalo už skoro dvacet let. Ptali se nás: kolik vás je? Sedum, jenom sedum? Je nás víc, než si myslíte, řikali jsme jim do těch jejich ksichtů vosmaženejch ze solárka.

A pak se volil starosta. Věděl sem, že ty vobyčejný vesničany, kterejm denně kradou z pole, nemůžu nechat ve štychu. Nešlo to prohrát, carramba, i když na nás dělali hodně drsný podrazy a rozdělili si město po svym, jak byli zvyklí. Jenže já je…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.