70_esej_-jarkovska_R43_2010_n.jpg
70_esej_-jarkovska_R43_2010_n.jpg

S ministrem si sjednává schůzku organizace, jejíž zástupci přicházejí vyzbrojeni náboženskými symboly, někteří z nich se drží za ruce, aby si dodali morální podpory. Přišli na ministerstvo, aby podle slov jednoho z nich zabránili plošné výuce perverzních sexuálních praktik a aby chránili tradiční rodinné hodnoty. Tak trochu vymítání ďábla. Bojují proti sexuální výchově na školách, která podle nich patří výhradně rodině.

Setkání se účastní i jejich oponenti. Na úvod se všichni zúčastnění mají představit a sdělit, kolik mají dětí. Je to už v praxi realizovaná představa premiérova poradce pro lidská práva, že volební právo patří jen těm (ženám), které mají alespoň dvě děti? Avšak ani fakt, že i zastánci sexuální výchovy děti mají, jim nepomůže k tomu, aby mohli své stanovisko komplexně prezentovat tak jako protistrana. Schůzka podle ministrových slov nemá být konfrontační, a proto se prezentuje pouze jedna strana. Ministr argumenty katolických organizací vyslechne, pochválí je za aktivní přístup k výchově dětí a slíbí, že odstraní z webu ministerstva školství materiály, které se jim zdají závadné. Myslíte, že se výše popsané odehrálo třeba v Polsku? Nikoli, jsme v údajně nejateističtější zemi světa, v Česku.

Podobných historek jsem slýchala od polských a slovenských kolegyň spoustu. Nestačila jsem nad nimi kroutit hlavou a užívala si pocit, že pro tentokrát patřím do společnosti, která je alespoň v tomto ohledu relativně…

2010_obalka_R43
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R43
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte