Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Společnost, Trendy

Co nosí Designblok

Toto není obyčejná vířivka. To je naše česká vířivka tuzemské výroby. Je tady například unikátně hodně místa na nohy. Krom toho se účastníci koupele neválí přes sebe jako mroži, ale každý tu má svoje nadesignované místečko. A tady, podívejte, zde je odkládací prohlubeň na sekt, pochopitelně bohemku, vypráví prodejce vířivek. Designblok, festival českého designu, který proběhl minulý týden, přinesl mnoho zajímavého a jistou představu o tom, co se právě v Česku nosí.

Ale od začátku. Místem konání byla budova bývalých Elektrických podniků na stanici metra Vltavská v Praze, což je funkcionalismus z roku 1935. Za socialismu byla potažená linoleem, prokouřená startkami a potřísněna turky. Od té doby se ovšem změnilo skoro všechno, což je vždycky příjemné si připomenout a což se dalo udělat třeba při pohledu na zde vystavenou vířivou vanu české výroby. Nebo na lampy, skleničky, hračky a oblečení od současných českých designérů. A na výrobky českých firem, jež jsou mnohdy opravdu pěkné. I na rovněž pěkné, dobře oblečené návštěvníky, kteří už nemají zapotřebí pít turka.

Z českých tvůrců designu tady byli všichni. Jako loni, předloni a předpředloni. To je ten jeden problém s tou trochu těsnou a stojatou vířivkou zvanou český design. Že v ní člověk naráží na stále stejné lidi a podobné nápady. A pak druhý, který pojmenoval nizozemský designér Richard Hutten. „Te lief“ čili „moc…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.