69-varianta_R41_2010_n.jpg
69-varianta_R41_2010_n.jpg

Toto není obyčejná vířivka. To je naše česká vířivka tuzemské výroby. Je tady například unikátně hodně místa na nohy. Krom toho se účastníci koupele neválí přes sebe jako mroži, ale každý tu má svoje nadesignované místečko. A tady, podívejte, zde je odkládací prohlubeň na sekt, pochopitelně bohemku, vypráví prodejce vířivek. Designblok, festival českého designu, který proběhl minulý týden, přinesl mnoho zajímavého a jistou představu o tom, co se právě v Česku nosí.

69-varianta_R41_2010_s.jpg
69-varianta_R41_2010_s.jpg
Ale od začátku. Místem konání byla budova bývalých Elektrických podniků na stanici metra Vltavská v Praze, což je funkcionalismus z roku 1935. Za socialismu byla potažená linoleem, prokouřená startkami a potřísněna turky. Od té doby se ovšem změnilo skoro všechno, což je vždycky příjemné si připomenout a což se dalo udělat třeba při pohledu na zde vystavenou vířivou vanu české výroby. Nebo na lampy, skleničky, hračky a oblečení od současných českých designérů. A na výrobky českých firem, jež jsou mnohdy opravdu pěkné. I na rovněž pěkné, dobře oblečené návštěvníky, kteří už nemají zapotřebí pít turka.

Z českých tvůrců designu tady byli všichni. Jako loni, předloni a předpředloni. To je ten jeden problém s tou trochu těsnou a stojatou vířivkou zvanou český design. Že v ní člověk naráží na stále stejné lidi a podobné nápady. A pak druhý, který pojmenoval nizozemský designér Richard Hutten. „Te lief“ čili „moc…

2010_obalka_R41
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R41
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1320

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte