Jen málokdy se novináři stane, že to, o čem referuje, se mu záhy samo přihodí. Je to jen pár týdnů, co jsme v Respektu napsali článek o českém bulváru a jeho zálibě v lidském neštěstí, nemocích a smrti. Dlouho jsme o tom v redakci vedli debatu, protože nám nešlo na mysl, jak je možné, že zrovna tato témata v Česku tak táhnou. Na Západě totiž největší úspěch bulváru přinášejí informace o životě celebrit, ne o jejich smrti. V editorialu jsem tehdy pro bulvár použil přívlastek „nechutný“, což zástupce bulváru vyprovokovalo k poslání SMS, ve kterých jsme se dozvěděli, že nechutní jsme my. V té době jsem ještě netušil, že bulvár je až tak nechutný. Pochopil jsem to až při referování o smrti mého strýce Martina Štěpánka. Tak jsem získal unikátní, a doufám, že neopakovatelnou, možnost nahlédnout do toho, jak fungují zdejší bulvární média.

 

Za neštěstím

Teoreticky bych měl být připraven. Kromě debaty o článku, který jsme publikovali, jsem měl také možnost mluvit s dětmi Ladislava Smoljaka, které mi vyprávěly, jak je naháněla auta plná lidí s fotoaparáty, aby zachytili nějakou tu truchlivou scénku. Když to posloucháte, nechce se vám vůbec věřit. Vždy jsem měl pochopení pro to, že se někdo snaží ulovit snímek odhaleného pozadí nějaké celebrity. Když to někdo nemá doma, proč by si nezazáviděl? Ale lovit lidi, kteří se chtějí rozloučit se svým tátou?

Ale zpět k osobnímu zážitku. Deník Aha! se čtenářům pochlubil, že to…

I_obalka.indd
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka.indd
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2109

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte