Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Editorial

RESPEKT - DESPEKT

06_respekt_ctk_R34_2010_n.jpg
06_respekt_ctk_R34_2010_n.jpg • Autor: ČTK

RESPEKT

06_respekt_ctk_R34_2010_s.jpg
06_respekt_ctk_R34_2010_s.jpg • Autor: ČTK
Lidé z Dobronína vztyčili u masového hrobu kříž

Na louce u Dobronína vztyčili tři místní lidé minulý týden kříž. Má uctít památku Němců, které tu na konci války ubili také místní lidé. O 65 let starém masakru věděl v Dobroníně kdekdo, byl ale tabu. Policie teď hrob otevřela a našla ostatky šesti lidí. K otevření případu policii přiměl mimo jiné román německé spisovatelky Hermy Kennelové, který je založený na svědectví pamětníků. O kříži je ochoten mluvit jen jeden z těch, kdo ho vztyčovali – místní truhlář Pavel Štáfl, který ho zároveň vyrobil. Dva ostatní nechtějí, s ohledem na náladu v obci, svoje jména zveřejnit.

DESPEKT

06_despekt_jaros_R34_2010_s.jpg
06_despekt_jaros_R34_2010_s.jpg
Boj s korupcí se odkládá

I když se trojkoaliční vláda vedle „rozpočtové odpovědnosti“ označuje jako „protikorupční“, tuto prioritu hned tak nesplní. Ministr vnitra Radek John (VV) totiž oznámil, že hned neodvolá policejního prezidenta Oldřicha Martinů, protože mu bude pomáhat s úspornými škrty v řadách policie. Za éry Martinů a za jeho aktivního přispění se zdejší policie proměnila v ustrašený sbor, který odkládá jednu politicky citlivou kauzu za druhou. Nic přitom nenasvědčuje, že by se to mělo pozitivně změnit.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte