Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Společnost

...zkoušení divadla

Existují dvě fáze. Příprava a zrod. Dá se říct, že je mezi nimi velký rozdíl. Já se nacházím v té první. Testuji, prověřuji, čtu, poslouchám a hledám. Zkoušení se mnou se prý podobá tenisu. Potom tahle fáze je tréninkem. Ten nemá nic společného s plánováním toho, jak „zápas“ dopadne. Vše je na začátku otevřené a nezáleží na drsnosti podání, ale spíš na důvěrné znalosti prostředí. A tak znovu prověřuji, znovu testuji, prostě připravuji tři nové divadelní projekty.

Ten nejbližší je autorský projekt s akcentem na experimentální divadelní formy IAS ON ME DE A (Od mýtu k materiálu), který se dočká svého završení koncem října, a to premiérou v Alfrédu ve dvoře. Cesta od mýtu k materiálu se prozatím zdá být cestou nekonečnou, zkoumáním různých kvalit a aspektů lidského nitra se dostávám k emocím a vzpomínkám, které mi cyklí slovo identita do dvou tezí. V jedné je minulost nepřekročitelným stínem a táhneme ji za sebou jak zdechlinu, ve druhé je identita formována obrazem před námi, který si sami vytváříme, jako světlo, ke kterému směřujeme. Ale zatím je to tak nejasné… Tím nejjasnějším právě teď je tvorba konceptu publikace, která vyjde v nakladatelství AMU a měla by být současně rozšířenou verzí programu k inscenaci IAS ON ME DE A. Ona cykličnost se možná váže i k tomu, že je takové mezidobí – existuje to, co bylo, existuje i to, co bude, protože to současně už začíná být. Co stále rezonuje je inscenace…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.