Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Ekonomika, Politika

Jsme na fatální křižovatce

Co pro vás osobně znamenala krize – tedy jaké poučení a životní zkušenosti jste si z ní odnesla a co vnímáte jako její klíčové aspekty? Co jste se díky ní dozvěděla o roli právnické kanceláře ve společnosti?

Osobně jsem důsledky krize pocítila znehodnocením části mých úspor, uložených v akciích. Dozvěděla jsem se, že asi nejsem žádný investiční manažer, peníze umím vydělávat, ale investovat moc ne. Ale to by o sobě mohla v té době říct většina investorů. Nemohu říct, že bych kvůli tomu nespala, už bylo hůř. Spíš jsem si uvědomila, že o investované peníze můžu vždycky přijít, a vnitřně jsem se s tím smířila. Takový pocit je osvobozující a možná i za ty peníze stojí.

Naše advokátní kancelář důsledky krize nijak tvrdě nepocítila. Ubylo sice fúzí a akvizic, na druhé straně přibylo insolvenčních řízení, restrukturalizací a sporů. Určitě nám pomohlo, že jsme letos i vloni získali prestižní mezinárodní ocenění jako nejlepší česká advokátní kancelář. V dobách krize jsou klienti ostražitější, pečlivě zvažují, do čích rukou se svěří. A to je možná jedna z klíčových věcí, kterou krize potvrdila, totiž že je nutné pečovat dlouhodobě o svou dobrou pověst.

O jak důležitý moment ve světovém a především evropském vývoji podle vás jde? Je krize jen dílčí epizodou, která už je pomalu pryč, nebo je to naopak fatální křižovatka ve vývoji demokratického Západu? Co se bude v blízkých letech s naším …

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.