jerofejev-otv.jpg
jerofejev-otv.jpg

Dávno jsem nebyl v Kremlu a byl jsem také delší dobu úplně mimo současné dění. Jenže do Moskvy přijeli moji francouzští přátelé – akční, nelíní lidé a já neměl lepší nápad než jim ukázat Kreml.

Důstojně jsme se doma nasnídali a vydali se do Kremlu taxíkem. Bylo to správné rozhodnutí, protože v okolí Kremlu se nedá nikde zaparkovat. Je uzpůsoben tak, že čím více se k němu člověk blíží, tím více ho Kreml od sebe odstrkává. Když se na něj díváte zdálky, připomíná vám veselou hračku pro děti, máte chuť si s ní pohrát, jenže hračka je ve skutečnosti za sklem, a když si na ni chcete sáhnout, ucítíte jeho bodavý chlad. Chtěli jsme se, Francouzi a já, dostat za zeď, jenže to – jak se ukázalo – nejde.

Vbíhali jsme do různých bran, ale od každé nás odehnali. Nakonec jsme našli jakýsi otvor a už už jsme do něj vlezli, když nás kolemstojící poučili, že je třeba postavit se do společné fronty. V tom okamžiku jsme uviděli frontu, které jsme si předtím nevšimli, protože byla tak krotká a mlčenlivá, jako kdyby byla utkána z černého vzduchu. Přiblížil jsem se k otvoru a řekl do něj, že vlézt do Kremlu nechci sám, ale společně s Francouzi a že nemůžeme stát v krotké frontě rok. Z druhé strany zdi jsme dostali odpověď, že musíme vyhledat otvor pro cizince. Vydali jsme se na pouť kolem Kremlu za otvorem pro cizince, jenže nikdo nám nechtěl ukázat, kde by mohl být, kdosi dokonce řekl, že ten otvor už zavřeli. Začínali…

2010_obalka_R31
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R31
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte