30A_R24_2010_n.jpg
30A_R24_2010_n.jpg
30A_R24_2010_s.jpg
30A_R24_2010_s.jpg

Červnové slunce praží do oken Obecního úřadu v Oticích a telefony nepřestávají vyzvánět. Poslední měsíc byl v této ani ne patnáctsethlavé vesnici na Opavsku nezvykle hektický. Nejprve se dozvěděli, že mají v obci hrdinu, poté mu někdo vyhrožoval, a pak přišly záplavy.

„Volala nějaká novinářka z Radiožurnálu a chtěla vědět, jestli jsme na Marka hrdí. Já jsem ani nevěděl proč,“ vzpomíná na 19. květen letošního roku starosta Jan Lihotzký, jenž o svědectví jednoho z otických občanů u Krajského soudu v Ostravě nic netušil. Marek Heczko se však za svědecký stolec nakonec nepostavil. Požádal soud, aby mu bylo dovoleno svědčit bez přítomnosti obžalovaných. Vyřešení technických náležitostí, které umožní obžalovaným vidět a slyšet svědkovu výpověď z přilehlé místnosti, trvalo soudu jeden den. Média ale mezitím stihla prozradit, že Heczko hrál v dopadení čtyř obžalovaných hlavní roli.

Heczko vpředvečer žhářského útoku vezl dvě své známé Žanetu a Zuzanu na opavskou diskotéku Peklo. Zuzana telefonovala s Jaromírem Lukešem, a pak se Žanetě zmínila, že byl „nějaký divný“ a řekl jí, že „jedou na Cikány“. Další den měl Heczko školení dobrovolných hasičů a kolega profesionál se jim hned na začátku omluvil za svou únavu z nočního zásahu při požáru domu romské rodiny ve Vítkově. V té době už byla média plná zpráv o útoku žhářů a těžkých zraněních…

2010_obalka_R24
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 47 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R24
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 47 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte