Není to příjemné se znovu vracet k bojkotu kritických médií ze strany ČSSD, protože tím tak trochu píšeme i sami o sobě. Ale prohlášení ČSSD za reakci stojí, protože v sobě nese pro společnost důležité téma. Vedoucí sekce PR a marketingu ČSSD Petr Dimun v tiskové zprávě mimo jiné napsal, že pokud média „považují změnu přístupu v komunikaci vůči nim za nedemokratickou či nelegitimní, pak nedemokratické a nelegitimní metody používal například Bill Clinton a aktuálně i prezident Barack Obama, kteří reagovali na nefér praktiky médií stejným způsobem jako dnes ČSSD“.

Obratem jsme zaslali tiskovému oddělení otázku: „Mohli byste uvést, kdy se politici Clinton a Obama rozhodli nekomunikovat s většinou amerického tisku? Se třemi čtvrtinami amerických deníků?“ Odpověď jsme nedostali, nikoli však z důvodu nekomunikace s Respektem, ale protože by na ni sociální demokraté nemohli odpovědět jinak než opravou své nepravdy.

V rozhovoru pro Českou televizi Dimun později přiznal, že v případě Obamy šlo o bojkot jediné televizní stanice, a to FOX News. Dimun a jeho strana prokazují zásadní neznalost americké scény a vůbec vztahu médií a politiků. Ano, Obama neposkytl FOX News rozhovor, protože tato televize mu šla po krku takovým způsobem, o kterém se nám tady ani (naštěstí) nesní.

Nikdy však nenastalo, že by Demokratická strana toto médium bojkotovala úplně. Na tiskových konferencích jsou otázky žurnalistů z FOX News zodpovídány a jednotliví…

2010_obalka_R20
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R20
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2167

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte