32_mala_holomnicek01_R17_20_n.jpg
32_mala_holomnicek01_R17_20_n.jpg • Autor: Respekt

Je jaro… všechno pučí, rodí se nové, každé ráno mě budí ptáci svým silným křikem… „Vstávej, máš rozdělané nové věci!“…Jo, krásná práce. Mám roztočenou svoji novou desku a chystám zajímavý koncert. Jdu s přírodou! Na 29. dubna do klubu Retro Music Hall chystám spolu s Pavlem Zajíčkem naše společné vystoupení. Po delší době budu zase zpívat s velkou kapelou… DG 307.

…Několik dní teď doma poslouchám jejich nahrávky, zaznamenané písně různými muzikanty a na různých místech… proměny Degéček a slova Pavla Z. Mám to ráda, čím dál víc, a cítím, že do jejich prostoru můžu s klidem vstoupit, brát si za své Pavlovy básně a v duchu promíchávat s těmi Jáchymovými. I hudba mi v představě zapadá do sebe… temná DG 307, scratchující DJ Five a krásná romantická kytara Michala Pavlíčka. Jo, tak na to se těším… možná to bude poprvé a naposled!

32_mala_holomnicek01_R17_20_s.jpg
32_mala_holomnicek01_R17_20_s.jpg • Autor: Respekt
Přebírám se ve všech textech, které pro mě napsal Jáchym Topol, a chci vybrat ty nejsilnější… pro mě stále aktuální… je to taková rekapitulace naší spolupráce na pěti deskách… jsem šťastná, pořád to funguje.

Přeskakuji do prostoru své připravované desky, kde jsem poslední půlrok strávila hledáním básní ve starých vodách české moderny, mezi lety 1870 až 1920, a Williama Blakea. Do této doby jsem se poprvé ponořila při návštěvě výstavy V barvách chorobných, dekadence v českých zemích v letech 1880 až 1914, kterou jsem měla…

2010_obalka_R17
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R17
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte