06_respekt_reuters_R14_2010_n.jpg
06_respekt_reuters_R14_2010_n.jpg • Autor: Globe Media / Reuters

06_respekt_reuters_R14_2010_s.jpg
06_respekt_reuters_R14_2010_s.jpg • Autor: Globe Media / Reuters
Omluva za Srebrenici
Symbolická gesta mají někdy velký význam. Srbští poslanci dokázali prolomit národní tradici, podle které jsou Srbové vždy jen nevinné oběti dějin. Minulý týden odhlasovali deklaraci, v níž se omlouvají za masakr osmi tisíc bosenských Muslimů v Srebrenici v roce 1995 a uznávají odpovědnost Srbska za tento zločin. Debata v parlamentu byla vášnivá a hlasování těsné, jeho výsledek je však velmi důležitý pro budoucnost země a otevírá cestu k případnému členství v EU. Respekt si zaslouží všichni poslanci, kteří našli odvahu k pokání.

 

 

06_despekt_archiv_R14_2010_s.jpg
06_despekt_archiv_R14_2010_s.jpg • Autor: Respekt
Policie nemá zájem vyšetřit pandury
Tuzemský detektivní tým pracující na korupční kauze pandury je neviditelný a neslyšitelný. Zatímco rakouská policie provedla u podezřelých domovní prohlídku a zabavila řadu dokumentů – jak říká tamní prokurátor Martin Ulrich –, které svědčí o tom, že nákup obrněnců Pandur českou armádou nebyl v pořádku, tuzemská policie jako obvykle dělá mrtvého brouka. Nejenže se neobrátila s žádostí o pomoc na rakouské kolegy a naopak nereagovala na jejich žádost o spolupráci, ale v Česku zatím nevyslechla ani klíčové svědky. Skoro s jistotou se dá očekávat, že tuzemské vyšetřování korupce, které může dosáhnout na vysoké politiky, skončí neúspěchem.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte