dum_cudlin.jpg
dum_cudlin.jpg • Autor: Karel Cudlín

Na samém okraji lesa s širokým výhledem na okolní zasněžené kopce je vidět ve stráni zvláštní stavba jako z moderní pohádky: na kovových nohách se jakoby vznáší ve vzduchu, je celá ze dřeva, má sedlovou střechu, kterou za pár týdnů pokryje živý zelený trávník, a veliká okna poskytují lidem uvnitř majestátní výhled do všech světových stran. V časech honosných paláců s mnoha balkony a pokoji je to vlastně skromný dům, přesto beze zbytku splnil sen svého majitele: žít uprostřed přírody v obydlí, které ladí se svým horským okolím a poskytuje obyvatelům veškerý dostupný komfort. A to vše doslova za hubičku.

Velká výzva
„Prostě jsem se nechtěl zadlužovat, to vám přece zatíží celé dlouhé roky života. Zmítáte se pak jen v obavách a úzkostech, jak asi své závazky splníte. Chtěl jsem zůstat svobodný a pořídit dům, na který dokážu bez nějaké velké pomoci dosáhnout sám,“ vysvětluje své představy Tomáš Březovský (40). Vlastně to prý pro něj začalo už dávno: počátkem 90. let odchodem z Prahy jako místa, které mu už „nic nového“ nemohlo nabídnout. Toulal se pak s batohem ve vysněné nedotčené přírodě legendárního severu nejen v Norsku a Finsku, ale také na ostrovních Špicberkách. Později vlastními silami vybudoval dvě malé restaurace v Liberci a Jablonci, které ho teď živí a dovolují mu stát na vlastních nohou. „Právě kdysi na severu mě to poprvé napadlo:…

2010_obalka_R12
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2010_obalka_R12
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte