Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

David a Goliáš

Intelektuální Rocky. Tak s nadsázkou definoval příběh filmu Duel Frost/Nixon jeho scenárista a autor divadelní předlohy Peter Morgan. Snímek hollywoodského veterána Rona Howarda, ucházející se o pět Oscarů, se opravdu opírá o jasnou paralelu mezi politikou a boxem.

2009-355-mobr-61AvariantaR082009n.jpg
2009–355-mobr-61AvariantaR082009n.jpg • Autor: Respekt

2009-355-vobr-61AvariantaR082009.jpg
Fotografie: Co to ten Prohnaný Dick plácá? – Autor: IMDB/Out Now • Autor: Respekt

Intelektuální Rocky. Tak s nadsázkou definoval příběh filmu Duel Frost/Nixon jeho scenárista a autor divadelní předlohy Peter Morgan. Snímek hollywoodského veterána Rona Howarda, ucházející se o pět Oscarů, se opravdu opírá o jasnou paralelu mezi politikou a boxem. Jen se tu místo pravými háky útočí nečekanými otázkami a rány pod pás nahrazují znervózňující osobní poznámky na adresu protivníka pár sekund předtím, než se rozsvítí červené světlo na kameře.

Opojná chuť moci

Vyprávění se točí kolem série televizních interview, které vedl britský moderátor a bavič David Frost (Michael Sheen) s bývalým americkým prezidentem Richardem Nixonem (Frank Langella) necelé tři roky po jeho neslavném odchodu z funkce. Improvizované televizní studio v domě republikánského politika Smithe slouží jako ring, v němž z odlišných pohnutek bojují dva podobně ctižádostiví soupeři.

Podceňovaný outsider Frost chce zazářit ve Spojených státech, kde mu zrušili kvůli malé sledovanosti pořad. Vsadí vše na jedinou kartu a vloží peníze do riskantního podniku – zaplatí si sérii rozhovorů s nenáviděným politikem, který se kromě zřídkavých vystoupení na obskurních kongresech drží v ústraní v luxusní kalifornské vile. Život v mediálním stínu už Nixona začíná nudit a nabídka na televizní comeback se zdá být dobrou příležitostí, jak dát o sobě…

2009_obalka_R08
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 53 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R08
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 53 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte