06_despekt_stransky_R50_200_n.jpg
06_despekt_stransky_R50_200_n.jpg • Autor: Respekt

06_respekt_jaros_R50_2009_s.jpg
06_respekt_jaros_R50_2009_s.jpg • Autor: Respekt
RESPEKT

Jestřábi ze Strakovky
Politici sice amerického prezidenta Obamu zřejmě nepotěší nenavýšením naší afghánské mise, ale alespoň jsme si doma udělali trochu pořádek. Až dosud se tu vysílání vojáků schvalovalo z roku na rok. Nebylo přitom moc jasné, čeho přesně chceme pod Hindúkušem dosáhnout a zda to „tentokrát“ už není naposledy. Kabinet teď přijal strategii, která to mění. Vyplývá z ní, že v Afghánistánu se soustředíme na výcvik tamní policie a rekonstrukci země. A že zároveň v zemi zůstaneme několik let, přičemž mise by se měly schvalovat v dvouročním cyklu, aby rozhodování o nich nebylo předmětem tak ostrého politického boje. souhlasili poslanci.

06_despekt_stransky_R50_200_s.jpg
06_despekt_stransky_R50_200_s.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT

Podivné medaile
Vyznamenání by se měla udělovat někomu, kdo se nějak vyznamenal. A pokud to není zjevné na první pohled, pak by měl vyznamenávající přesvědčivě vysvětlit, čím se vyznamenaný zasloužil. Nic z toho nesplnil ministr obrany Martin Barták, když vedle ocenění hrdinů protinacistického boje rozdal armádní medaile poslancům, řediteli BIS či třeba jistému Jindřichu Forejtovi. Pokud vám jeho jméno nic neříká, tak je to šéf hradního protokolu, který proslavil tím, že navzdory přesně opačnému cíli své práce bývá vidět na téměř každé fotografii státníků, kteří na Hrad zavítají. Sám ministr a ani ocenění pak nejsou schopni výběr vysvětlit.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte